Spotkanie podsumowujące projekt

We wtorek 19 listopada 2024 r. w godzinach 14.30 – 17.30 w Inkubatorze Starter (Lęborska 3B, 80-386 Gdańsk) odbyło się spotkanie podsumowujące Projekt „Women Can Sea”.

AGENDA:

  • 14.30-14.40 – OTWARCIE
  • 14.40-15.00 – podsumowanie projektu Women Can Sea
  • 15.00-15.30 – prelekcja – „Wizja Przyszłości Branży Morskiej z Większą Reprezentacją Kobiet”, Marta Forreiter-Weiner
  • 15.30-16.15 – panel dyskusyjny – „Kobiety Nauki, Technologii i Zrównoważonego Rozwoju w Branży Morskiej”, Teresa Abramowicz-Gerigk, Małgorzata Daniszewska i Aleksandra Dudkowska
  • 16.15-16.25 – przerwa kawowa
  • 16.25-17.10 – panel dyskusyjny – „Kobiety Liderki Biznesu, Przedsiębiorczości i Samorządu w Branży Morskiej”, Tatiana Figurska-Socha, Dorota Liszewska, MBA i Katarzyna Matuszak-Dzierżyńska
  • 17.10-17.20 – podsumowanie spotkania zamykającego projekt Women Can Sea
  • 17.20 – networking

W spotkaniu udział wzięły:

  • przedstawicielki przedsiębiorstw działających w szeroko pojętej branży morskiej, zarówno na wodzie jak i na lądzie,
  • studentki kierunków morskich,
  • kobiety związane z branżą morską, uczące się, bądź zainteresowane tematyką morską.

Podczas spotkania była okazja do nawiązania nowych znajomości i kontaktów biznesowych, jak również odbyła się inspirująca część prelekcyjna i panelowa, podczas której o swojej historii morskiej, wyzwaniach związanych z branżą oraz nowych trendach opowiedziały nasze prelegentki.

Spotkanie podsumowujące projekt

Prelegentki

IZABELA KLONOWSKA-HINCKA

Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej INSPIRA. Redaktorka prowadząca Informatora I Edukacyjnych Targów Kariery Edu Offshore Wind i Przewodnika Sektora MEW dla Doradców Zawodowych. Promotorka skutecznej komunikacji w języku angielskim na morzu Maritime English. Uczestniczka programu mentoring’owego „Kobiety też Budują Statki”.

MARTA FORREITER-WEINER

Jedna z Założycielek i Członkini Zarządu Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej INSPIRA. Ekspert branży Offshore, swoje doświadczenie zdobywała w firmach związanych z szeroko rozumianą branżą morską (Offshore) gdzie pełniła funkcje Dyrektora Vessel &Crew Departament oraz CMO; Aktualnie Dyrektor Kreatywny w MJM Holdings.

ALEKSANDRA DUDKOWSKA

Obecnie pełni funkcję adiunktki w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN, gdzie prowadzi m.in. badania nad dynamiką wybrzeży i wpływem zjawisk hydrodynamicznych na środowisko morskie. Na stałe współpracuje z branżą morską realizując ekspertyzy dla firm i administracji morskiej. Jest aktywnie zaangażowana w edukację profesjonalistów dla ochrony środowiska morskiego i europejskiej gospodarki morskiej.

MAŁGORZATA DANISZEWSKA

Radca prawny, od 2002 r. zapewniający obsługę prawną Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego S.A. - początkowo w ramach Kancelarii Radców i Adwokatów Prawnych MLC a następnie od roku 2013 r. w ramach własnej Kancelarii Radcy Prawnego. Specjalizuje się w zakresie prawa morskiego, cywilnego, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, a także zagadnień związanych z praktyką rozwiązywania sporów w przemyśle morskim.

TERESA ABRAMOWICZ-GERIGK

Jest profesorem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Kierownikiem Katedry Eksploatacji Statku na Wydziale Nawigacyjnym. W ramach prac badawczo-rozwojowych współpracuje z instytucjami naukowymi i przemysłem w kraju i zagranicą, w tym także z przemysłem obronnym. Jest współautorką 2 patentów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP, autorką i współautorką ekspertyz dla przemysłu, publikacji naukowych i referatów na konferencjach naukowych.

DOROTA LISZEWSKA

Doświadczona menedżerka i liderka związana z przemysłem stoczniowym. Pracowała przez wiele lat w Grupie Kapitałowej Stoczni Remontowej NAUTA S.A. w Gdyni. Jest osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Płynie przez życie jak statek po morzu i zawsze wraca niezależnie od warunków do bezpiecznego portu, którym jest rodzina i dom.

TATIANA FIGURSKA-SOCHA

Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze offshore. Obecnie pracuje w Zespole ds. Gospodarki Morskiej w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Z równie wielkim zaangażowaniem działa w Stowarzyszeniu Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk.

KATARZYNA MATUSZAK-DZIERŻYŃSKA

Absolwentka Handlu Zagranicznego na Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Od ponad 20 lat opracowuje, koordynuje i realizuje projekty mające na celu rozwój przedsiębiorczości. Od 2008 roku w Agencji Rozwoju Pomorza - odpowiedzialna za wdrażanie m.in. Pomorskiego Brokera Eksportera.